Umów wizytę online

Nasze usługi

Wykonujemy szeroki zakres usług korzystając z nowego i nowoczesnego sprzętu.

Implantologia

Implantologia

Nasza oferta to również najwyższa jakość usług w zakresie implantologii stomatologicznej.

Implantologia to obecnie najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, jaki można często odczuć używając protez ruchomych.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale dzięki MediRatom, luksus posiadania implantu staje się bardziej dostępny.

Zabiegi implantologiczne wykonujemy w oparciu o dwa systemy marek Premium:

szwajcarski: Straumann – Anthoger
amerykański: Bicon

Przygotowania do zabiegu:

Wywiad i ocena stanu Pacjenta.

Procedura implantologiczna może być wykonana jednofazowo – wszczep i korona w trakcie jednej wizyty lub dwufazowo. Zabieg poprzedzają konsultacje implantologa, który ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są również pod uwagę przyjmowane leki. Ciąża, cukrzyca, nowotwory, osteoporoza, palenie tytoniu, parodontoza wykluczają zabieg.

Badania szczegółowe.

Wszelkie choroby jamy ustnej i zębów, także takie, jak próchnica, kamień nazębny muszą być wyleczone. Tkanka miękka powinna mieć odpowiedni kolor i grubość, a kości szczęki odpowiednią ilość i jakość. Stwierdzenie i ocenę tego ułatwi diagnostyka radiologiczna – zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne.

Przedstawienie wariantów leczenia, wybór i ustalenie harmonogramu.

Zwykle procedura składa się z dwóch etapów – zabiegu chirurgicznego oraz protetycznego. Podczas zabiegu implant z łącznikiem protetycznym zostają wszczepione w kość szczęki. Trwa to około godziny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu następuje tzw. osteointegracja czyli zrastanie żywej tkanki kości z tytanem. Trwa ono od 3 do 6 miesięcy. W czasie etapu protetycznego wykonuje się koronę, która swym kształtem i kolorem, będzie przypominać naturalne zęby. Trwa to przeciętnie od 1 do 3 tygodni.

Zalety implantów:
  • najtrwalsze rozwiązanie uzupełniające braki zębowe, które może posłużyć przez wiele lat,nawet przez całe życie,
  • nie wymagają ingerencji w zdrowe, sąsiadujące zęby, jak w przypadku mostów protetycznych,
  • przywracają odpowiednią funkcję żucia, dzięki czemu pacjent może komfortowo spożywać wszystkie pokarmy,
  • zapobiegają zanikowi kości, który może wystąpić po utracie zęba,
  • bardzo dobrze imitują naturalny wygląd i kolor zębów,
  • nie wymagają specjalnej higieny, wystarczy codzienna higiena jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa oraz higienistki.

Jednak największym plusem implantów jest poprawa jakości życia. Dzięki implantom pacjenci odzyskują zdrowy i pełen uśmiech, co wpływa na ich pewność siebie i samoocenę.

Szukają Państwo doświadczonego implantologa w Toruniu lub okolicach?
Zapraszamy już dziś do kontaktu.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Profilaktyka próchnicy oraz skuteczne i bezbolesne leczenie zębów już nią zainfekowanych.

Mianem stomatologii zachowawczej określa się dział współczesnej stomatologii ukierunkowany na profilaktykę próchnicy oraz skuteczne i bezbolesne leczenie zębów już nią zainfekowanych. Co ważne, stomatologia zachowawcza pozwala nie tylko utrzymać ich naturalne funkcje, ale również ładny wygląd.

Zakres usług

Oferujemy pacjentom następujące usługi z zakresu stomatologii zachowawczej:
  • leczenie próchnicy początkowej przy użyciu preparatu Icon - nieinwazyjna metoda zatrzymania próchnicy początkowej,
  • wypełnienie,
  • odbudowa korony zęba,
  • wypełnienie tymczasowe,
  • opatrunek leczniczy,
  • opracowanie kanału,
  • ekstyrpacja miazgi w znieczuleniu,
  • założenie leku do kanału,
  • wypełnienie kanału płynną gutaperką,
  • wybielanie zęba martwego,
  • wybielanie metodą nakładkową,
  • wybielanie jednowizytowe gabinetowe.
Co oferuje nowoczesna stomatologia zachowawcza

Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i materiały od najbardziej renomowanych oraz cenionych producentów – dzięki temu nasi pacjenci mają gwarancję, że efekty leczenia będą długotrwałe. Najważniejszą częścią leczenia zachowawczego jest opracowanie ubytku przez lekarza dentystę oraz uzupełnienie tkanek zęba zniszczonych przez próchnicę przy pomocy specjalnych materiałów (czyli tzw. wykonanie wypełnienia). Standardem współczesnej stomatologii zachowawczej są wypełnienia kompozytowe, o wysokich walorach estetycznych, bardzo bezpieczne i wytrzymałe pod względem mechanicznym

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Naszym pacjentom proponujemy szereg rozwiązań poprawiających estetykę w zależności od indywidualnych upodobań. Stosując materiały stomatologiczne o najwyższym standardzie oraz zaawansowane technologie wytwarzania uzupełnień protetycznych, jesteśmy w stanie upiększyć i odświeżyć każdy uśmiech. Wybór każdej strategii działania jest poprzedzony badaniem stomatologicznym, które wykonujemy w klinice przy pomocy nowoczesnych metod diagnostycznych i zastosowaniu aparatury najnowszej generacji do zdjęć panoramicznych. Informacje uzyskane, na podstawie przeprowadzonego badania są podstawą do rozmowy z pacjentem i ustalenia indywidualnego planu leczenia i przeprojektowania uśmiechu. Wybielanie zębów czy wykonanie nowych uzupełnień protetycznych w odcinku przednim pozwalają odkryć naszym pacjentom czym jest uśmiech.

Zapewniamy kompleksowe usługi z obszaru stomatologii estetycznej:
  • licówki porcelanowe
  • wypełnienia estetyczne zębów
  • wkłady koronowe
  • korony ceramiczne
  • mosty porcelanowe
  • wybielanie zębów

Protetyka

Protetyka

Czy szukają Państwo gabinetu dentystycznego, w którym wykonuje się korony zębowe? Toruń i okolice to lokalizacja, która szczególnie Państwa interesuje? Zapraszamy.

Odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.

Głównym zadaniem protetyki jest nie tylko poprawa wyglądu uzębienia, ale przede wszystkim polepszenie naszego stanu zdrowia i zapobieganie zmianom w jamie ustnej, które są powodowane przez braki w uzębieniu.

Pojedyncze braki w uzębieniu powodują zmiany w jamie ustnej i mogą się przyczynić do wysunięcia zębów przeciwstawnych oraz przesunięcia i pochylania zębów sąsiednich, oraz próchnicy na powierzchniach stycznych zębów sąsiadujących z luką. To z kolei wiąże się z problemami ze stawami skroniowo-żuchwowymi i może prowadzić do powstania kolejnych ubytków.

Bardzo ważne jest uzupełnianie utraconych zębów. Im szybciej wykonamy zabieg implantacji lub protetyczne uzupełnienie tym lepsze rokowanie i mniej negatywnych konsekwencji w przyszłości.

W ramach protetyki wykonuje się:
  • korony – przeznaczone do uzupełnienia jednego zęba,
  • mosty – stosowane do uzupełnienia kilku zębów obok siebie,
  • licówki – cienkie płatki porcelany używane do poprawy estetyki zębów,
  • wkłady koronowo-korzeniowe – stanowią podstawę dla wykonania korony lub mostu,
  • protezy osiadające – protezy wyjmowane osiadające na dziąśle w jamie ustnej,
  • protezy szkieletowe – uzupełniają częściowe braki w uzębieniu, wykonane są najczęściej z akrylu i metalu, utrzymuje się z wykorzystaniem klamr i opiera się na powierzchni zgryzowej,
  • wkłady i nakłady koronowe inlay i onlay – stosowane w przypadku dużych ubytków jako alternatywa dla standardowych wypełnień w zębie.

Korona protetyczna podobnie jak licówki wykorzystywana jest w celu przywrócenia funkcji i estetyki zęba. To specjalnie wykonana przez technika stomatologicznego „czapeczka”, która pokrywa widoczną część zęba, przywracając jego właściwy rozmiar oraz kształt. Najczęściej wykonywane są z porcelany oraz ceramiki.

Korony protetyczne stosuje się w przypadku mocno uszkodzonych zębów, których nie można już skutecznie leczyć za pomocą materiału kompozytowego. Mogą również być używane w celu poprawy wyglądu zęba, który ma defekty kosmetyczne. Nie tylko przywracają funkcję żucia, ale także imitują naturalny wygląd zęba, co ma istotne znaczenie dla estetyki uśmiechu.

>Jakie są etapy zakładania koron zębowych?

Zakładanie koron zębowych to złożony proces składający się z następujących etapów:

  1. diagnostyka – dokładna kontrola jamy ustnej m.in. w formie zdjęcia rentgenowskiego pozwala ocenić stopień uszkodzenia zębów oraz określić, czy korona jest najlepszym rozwiązaniem. Lekarz stomatolog może również zlecić dodatkowe badania np. tomografię komputerową
  2. przygotowanie zęba – polega na oszlifowaniu zęba w celu uzyskania kształtu dopasowanego do korony. W przypadku zaawansowanych ubytków niezbędne jest też leczenie kanałowe. Po oszlifowaniu zęba wykonywany jest skan, na którym specjalista będzie się wzorować podczas wykonywania korony w laboratorium protetycznym
  3. wybór materiału korony – najczęściej jest to porcelana oraz ceramika
  4. cementowanie korony – po dokładnym sprawdzeniu, czy korona pasuje idealnie do oszlifowanego zęba, stomatolog dokładnie ją mocuje przy użyciu specjalnego cementu stomatologicznego

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne stosuje się w celu zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów. Most składa się najczęściej z:

  • dwóch koron protetycznych, które osadza się na zębach sąsiadujących z brakami zębowymi
  • części uzupełniającej, która te braki zębowe zastępuje

Mosty protetyczne mają wiele zalet, m.in. przywracają prawidłowe funkcje żucia, stabilizują sąsiadujące zęby, co zapobiega ich przemieszczaniu się, oraz poprawiają estetykę uśmiechu. Minusem tego rozwiązania jest potrzeba oszlifowania sąsiednich zębów, często zdrowych. Z tego powodu nasi lekarze częściej polecają zastępowanie braków zębowych implantami.

Szukają Państwo doświadczonego protetyka w Toruniu lub okolicach?
Zapraszamy już dziś do kontaktu.

Chirurgia

Chirurgia

Chirurgia zajmuje się ekstrakcjami zębów oraz rekonstrukcja kości i tkanek miękkich.

Zabiegi wykonywane w naszym gabinecie:
  • ekstrakcja (usuwanie) zębów, również w trudnych przypadkach, jak zatrzymane ósemki
  • plastyka połączeń z zatoką szczękową
  • ekstrakcja zębów mądrości
  • przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego
  • hemisekcje
  • kliniczne wydłużanie koron
  • przeszczep kości lub nabłonka, czyli zabiegi, które najczęściej wykonuje się przy implantacji, zapewniając odpowiednią ilość tkanek dla wszczepionego implantu,
  • podniesienie zatoki również jest zabiegiem przeprowadzanym podczas implantacji, wykonywanym u osób, u których dno zatoki szczękowej jest zbyt nisko położone, co uniemożliwia wprowadzenie implantu.

Endodoncja

Endodoncja

Endodoncja, jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zębów kanałowo, stosowana jest obecnie bardzo często jako alternatywa dla usunięcia zęba. Nawet w przypadku dużych zmian możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów – warunkiem powodzenia leczenia jest przeprowadzenie go zgodnie ze sztuką w całkowicie sterylnym środowisku. Całe leczenie kanałowe powinno być wykonywane w pod mikroskopem oraz pod kontrolą radiologiczną.

Wykonujemy jest leczenie kanałowe, które pozwala na uratowanie uszkodzonych zębów naszych pacjentów. W ramach procesu wykorzystujemy unikalne metody, które pozwalają na zachowanie zębów, które leczymy. Najważniejsze jest aby wykonać je nowoczesnymi metodami: mechaniczną lub chemiczną. Staramy się aby nasze zabiegi były jak najmniej dolegliwe. Zawsze podajemy znieczulenie miejscowe w cenie zabiegu.

Dzięki zastosowaniu unikalnych metod endodontycznych możliwe jest zachowanie zębów, które jeszcze niedawno musiałyby zostać usunięte. Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, który pozwala m.in. precyzyjnie zmierzyć długość kanałów (elektroniczny endometr), oraz wykonać najwyższej jakości komputerowe zdjęcia rentgenowskie.

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w dużym powiększeniu pod mikroskopem, dzięki czemu możliwe jest dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii i resztek tkanek. Oczyszczenie kanałów na całej ich długości jest kluczowe dla sukcesu leczenia. Leczenie kanałowe przeprowadzamy w koferdamie korzystając z mikroskopu i endopilota.

W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie stomatologii – nasi lekarze leczenie kanałowe wykonują z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego. Dzięki niemu są w stanie precyzyjnie oraz skutecznie wyleczyć ząb, jednocześnie zapobiegając potencjalnym komplikacjom w przyszłości. Urządzenie umożliwia znaczne powiększenie pola widzenia, co jest szczególnie pomocne w przypadku dokładnego usuwania martwych tkanek, bakterii oraz resztek miazgi zębowej.

Procedura pierwotnego leczenia kanałowego

Pierwotne leczenie kanałowe w naszym gabinecie składa się z następujących etapów:

  1. diagnoza i plan leczenia – nasz specjalista przeprowadza dokładne badanie zęba i okolicznych tkanek, również z użyciem zdjęć rentgenowskich, aby dokładnie ocenić stan zęba. Na podstawie diagnozy proponuje odpowiedni plan leczenia,
  2. leczenie kanałowe – podczas zabiegu usuwamy zakażoną lub uszkodzoną miazgę zęba i dokładnie oczyszczamy oraz dezynfekujemy kanały korzeniowe. Następnie są one wypełniane specjalnym materiałem,
  3. leczenie kanałowe – podczas zabiegu usuwamy zakażoną lub uszkodzoną miazgę zęba i dokładnie oczyszczamy oraz dezynfekujemy kanały korzeniowe. Następnie są one wypełniane specjalnym materiałem,
Powtórne leczenie kanałowe – druga szansa dla Twojego zęba<

W przypadku, gdy wcześniejsze leczenie kanałowe nie było skuteczne lub wystąpiły komplikacje, nasi specjaliści wykonują również powtórne leczenie kanałowe, dzięki któremu mogą się Państwo cieszyć zdrowym zębem przez kolejne lata. Najważniejsze etapy powtórnego leczenia kanałowego to:

  1. ocena przypadku – lekarz wykonuje dokładną diagnostykę, również z wykorzystaniem zdjęć rentgenowskich, aby zrozumieć przyczynę problemu. Przygotowujemy plan leczenia, który jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb,
  2. usunięcie istniejącego materiału – w przypadku powtórnego leczenia kanałowego usuwamy istniejący materiał wewnątrz kanałów korzeniowych i dokładnie je oczyszczamy,
  3. ponowne wypełnienie kanałów – następnie przystępujemy do ponownego wypełnienia kanałów korzeniowych,
  4. odbudowa zęba – po zakończeniu powtórnego leczenia kanałowego ząb jest odbudowywany w celu przywrócenia jego funkcjonalności i estetyki.

Higienizacja i skaling

Higienizacja i skaling

Prawidłowa higiena zmniejsza ryzyko rozwoju chorób jamy ustnej. Kamień nazębny sprzyja rozwojowi miażdżycy, która możne prowadzić do zawału serca, cukrzycy, udaru mózgu, choroby Parkinsona. Usuwając kamień nazębny chronimy zęby oraz dziąsła. Nieleczony stan zapalny dziąseł, którego objawem jest krwawienie, prowadzi do zapalenia przyzębia i w konsekwencji utraty zębów w wyniku paradontozy.

Usuwając kamień usuwamy potencjalne źródło nieprzyjemnego zapachu z ust.

Higienizacja zębów

Skaling - usuwanie nagromadzonego kamienia

Podstawowym zabiegiem higienizacyjnym jest skaling, który polega na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego z powierzchni zębów oraz spod powierzchni dziąseł. W tym celu wykorzystujemy nowoczesny skaler ultradźwiękowy, umożliwiający wykonanie skalingu z zachowaniem najwyższej precyzji. Przeprowadzenie zabiegu może wiązać się z niewielkim dyskomfortem oraz nadwrażliwością dziąseł, która znika samoistnie po krótkim czasie. Na życzenie pacjenta w ramach zabiegu wykonujemy znieczulenie miejscowe (nieodpłatnie). Zabieg powinien być wykonany raz w roku, przy dużej tendencji do odkładania się kamienia co 6 miesięcy.

Piaskowanie - usuwanie osadów oraz resztek kamienia nazębnego

Uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie, którego celem jest usunięcie osadów oraz resztek kamienia nazębnego. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystujemy piaskarkę stomatologiczną, która wypuszcza pod ciśnieniem specjalny piasek wymieszany z wodą. W efekcie zęby stają się jaśniejsze, wolne od powierzchownych przebarwień.

Polerowanie - wygładzenie powierzchni zębów

Trzecim zabiegiem wykonywanym w ramach higienizacji jest polishing, czyli polerowanie. W tym celu wykorzystujemy pastę o właściwościach polerujących, która wygładza powierzchnię zębów, co ogranicza odkładanie kamienia nazębnego. Zęby są polerowane specjalnymi gumkami i szczotkami, co wpływa pozytywnie na ostateczny rezultat.

Lakierowanie - wzmocnienie zębów od wewnątrz

Lakierowanie zębów to ostatni etap higienizacji, który wzmacnia zęby od wewnątrz. Jego przeprowadzenie polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem zawierającym w składzie stężony fluor. Fluor zawarty w preparacie uwalnia się stopniowo, dzięki czemu szkliwo staje sięmocniejsze, bardziej odporne na działania kwasów i bakterii próchnicotwórczych. Zabiegi higienizacyjne należy wykonywać minimum raz w roku — częstotliwość jest zależna od tego, jak szybko kamień nazębny odkłada się na powierzchni zębów pacjenta. Ich przeprowadzenie jest obowiązkowe przed wybielaniem zębów.

Profilaktyka

Profilaktyka

Polega na zabezpieczeniu zębów przed próchnica poprzez wzmocnienie ich struktury. Wykonujemy zabiegi lakierowania i lakowania zębów. Lakujemy zęby, które posiadają w swojej budowie bruzdy (przedtrzonowce i trzonowce). Lakowanie zębów wykonujemy świeżo w wyrznięciu, ponieważ zęby takie wolne są jeszcze od próchnicy.